Польська мова

31 травня 2019

Відразу 6 польських навчальних закладів увійшли до престижного рейтингу топових світових університетів від QS World University Rankings. При цьому навчання у ВНЗ Польщі обходиться куди дешевше, ніж в інших європейських країнах — саме тому в них вчиться так багато німців, австрійців, французів та інших іноземних студентів.

Наприклад, вартість одного року навчання в приватному вузі складає 650 євро, а в державному — 1000 євро. Варто також відзначити, що в Польщі введено безкоштовне навчання для всіх іноземців, що мають державний мовний сертифікат рівня С1.

Ще один вагомий аргумент на користь такої мовної освіти — це Карта поляка, документ, що підтверджує наявність польських коренів і приналежність до народу Польщі (або участь в полоністкіх організаціях). Її власники отримують ряд привілеїв, таких як спрощена процедура отримання громадянства, державні пільги, іпотечні знижки і можливість еміграції в більшість країн Європи.

Серед носіїв слов'янських мов, польська вважається однією із найкомфортніших для самостійного вивчення. І хоча в порівнянні з англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами вона вважається рідкісною, очні і онлайн-школи пропонують широкий вибір матеріалів, які допомагають вивчити польську з нуля, і допомога кваліфікованих викладачів-полоністів. Класичний курс польської мови для іноземних студентів розбитий на 44 тижні. Це в 3 рази менше, ніж потрібно для вивчення російської мови.

Джерело