Урок італійського

7 червня 2019

В англомовних країнах ви побачите рекламу, що рекламує «panini», але на італійському останнім «i» означає, що це множина, тому, якщо ви хочете один, обов'язково скажіть «un panino». Запит «un panini» поставить офіціанта в глухий кут, він не буде впевнений, чи хочете ви один або кілька.

Забувши вимовити «e» в кінці «gratt-see» — прямий шлях до підтвердження вашого іноземного статусу. В італійській мові вимовляється майже кожна буква, що робить правильну вимову більш схожим на «gratt-see-eh».

Ви не впевнені в італійському слові і тому додаєте «o» в кінці англійського терміна — «No problemo ». Звичайно, іноді такий трюк проходить, але не завжди. В цьому випадку правильний вираз — «nessun problema» — «problema» відноситься до невеликої групи іменників чоловічого роду, які закінчуються на «a». Також в цій категорії знаходяться «Il dilemma», «il tema» і «il sistema».

«Io sono ...» — це фраза, яка може видати ваш статус, перш ніж ви навіть закінчите представляти себе. Використання особового займенника в більшості випадків зайве, тому що в Італії є різні відмінювання дієслів, тому майже завжди ясно, про кого ви говорите. В італійській мові особисті займенники зарезервовані для особливого акценту, тому будьте обережні з ними, якщо хочете вписатися в італійське коло знайомих.

Джерело