English Language Day (День англійської мови)

26 квітня 2019

23 квітня відзначається День англійської мови. Дата свята встановлена в честь дня народження знаменитого англійського поета, письменника і драматурга Вільяма Шекспіра.

Сьогодні англійська необхідна для кар'єри, спілкування і по праву вважається «світовою мовою». Вона є третьою найбільш поширеною мовою в світі за кількістю людей, які вважають її рідною після китайської та іспанської. На ній розмовляють не тільки англійці, але й жителі США, Ірландії, Канади, Мальти, Австралії, Нової Зеландії, а також в деяких державах Азії і Африки. Є навіть слово, що позначає людей, які розмовляють англійською мовою — англофони.

А оскільки мова зайшла про Шекспіра, наведемо декілька цитат з його п'єс.

«It's Greek to me» — цю фразу Шекспір ​​використовував в трагедії «Юлій Цезар». В українському варіанті вона буде звучати так — «Це для мене китайська грамота».

Ще одна шекспірівська фраза з п'єси «Віндзорські насмішниці» — «The world is my oyster», яка означає «У світі багато різних можливостей», і щоб чогось досягти в житті, потрібно хапатися за будь-яку можливість. Тут устриця з перлиною всередині — символ багатства і добробуту.

Джерело