Здібності до іноземних мов залежать від рідної

29 листопада 2019

Міжнародна група вчених досліджувала залежність між рідною мовою і здібностями до вивчення іноземних. У тому експерименту брали участь близько 50 тисяч осіб з різних країн, які вчили голландську мову в дорослому віці.

Експерименти показали, що в 70% випадків успіх в освоєнні іноземної мови безпосередньо пов'язаний з її схожістю з рідною мовою. Так, наприклад, носіям німецької та шведської набагато легше давалася голландська, а найбільші труднощі у вивченні виникали у носіїв сомалійської та тайської.

В основі експериментів лежала статистична модель, яка враховувала безліч факторів: фонологічних, морфологічних і лексичних. Вони охопили всі труднощі, які виникають в процесі вивчення іноземної мови: вимова нових звуків, освоєння правил, а також запам'ятовування нових слів. Модель виявила, що при наявності численних відмінностей за даними параметрами між рідною мовою носія та іноземною, результати в освоєнні останньої різко знижуються.

Вчені роблять висновок, що рідна мова є визначальним чинником для здібностей до іноземної. Таким чином, у кожного з нас спочатку є переваги при вивченні деяких мов, тоді як інші мови будуть даватися складніше.

Джерело