У Бельгії на 3D-принтері надрукували руку-сурдоперекладач

11 березня 2018

Студенти Антверпенского університету в Бельгії представили дипломний проект ASLAN - руку-сурдоперекладач, деталі для якої були роздруковані на 3D-принтері з PLA. Рухи гаджета контролює система Arduino за допомогою 16 підключених сервоприводів. Як заявляють творці пристрою, їх мета - не замінити живого професіонала, а допомогти йому: ASLAN може переводити на мову жестів, якщо фахівець далеко.

Повідомляється, що в майбутньому проект планується доопрацювати: у робота з'являться друга рука і «обличчя», яке зможе передавати емоції. В результаті, пристрій зможе перекладати повністю усне мовлення на мову жестів. Самі студенти не збираються робити свій продукт комерційним. Вони вже заявили, що викладуть всю інформацію по ньому у відкритий доступ: таким чином будь-який бажаючий на 3D-принтері зможе роздрукувати ASLAN.

Це не перший подібний гаджет для перекладу з мови жестів, про який повідомляли ЗМІ. Пильна увага розробників до сурдоперекладу та пристроїв для його забезпечення пов'язане з їх високою затребуваністю. У світі налічується десятки мільйонів людей з вадами слуху або глухих людей. Для них спілкування з зовнішнім світом часто є серйозною проблемою.

Джерело

У нашому Бюро перекладу Perekladu.com ви можете замовити як письмовий, так і усний переклад.